Vývojka jako životní styl

Vydavatel magazínu BudLive Jan Cempírek zařadil ve svém úvodníku Vývojku mezi "Budějcká NEJ". Ocitli jsme se tak ve společenství nejlepší realitní makléřky, nejstarších pravěkých mohyl, nejhlučnějších zvířat, nejdelší ulice, největšího psího hřbitova,...

Foto na obálku pořídil Jaroslav Klíma, komiks tradičně napsal Jan Flaška a nakreslila Lenka Pužmanová, fotky a texty věnované fotoklubu, včetně prezidentova Vývojka jako životní styl, naleznete na stranách 4653.

VÝVOJKA JAKO ŽIVOTNÍ STYL

Ve Vývojce se vyvíjíme už dvacet let. Kdo to nezvládl, skončil v konkurenčním, zatím nezaloženém Ustalovači.

Naší metou je dokonalá fotografie, jak po stránce technické, tak i obsahové. Například koťátka na Karlově mostě při západu slunce...

Hnáni vidinou pochvaly se každý týden scházíme po hospodách a splín ze sžíravé kritiky kolegů utápíme v alkoholu. Pokud nemáme vlastní fotky, tak nahlížíme do portfolií úspěšných fotografů, kteří většinou v žádném klubu nikdy nebyli. Vývojka je hlavně společenskou záležitostí, fotografovat se v ní asi nikdo nenaučil, od toho jsou kurzy, ale přátel jsme za těch dvacet let našli dost. A když někam společně jedeme, tak se hodně fotí a je u toho veselo. Když má někdo výstavu, tak přijdeme na vernisáž a sníme mu všechny chlebíčky. V tom jsme myslím dobří!

Cítíte-li nutkavou potřebu někomu své fotky ukázat a jste ochotní vyslechnout si naprosto mimojdoucí kritiku obzvlášť od někoho, komu na foťák padá prach, tak přijďte mezi nás. Členské poplatky nevybíráme, docházku nepíšeme, omluvenky jsme taky nezavedli. Bližší informace ale najdete na webu vyvojka.eu nebo na sociálních sítích.

Karel Mika,

prezident fotoklubu Vývojka